FILIPEK Jarosław

FILIPEK Jarosław

1 450,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 5-7 dni roboczych
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

SYNTHESIS  Pejzaże abstrakcyjne - Jarosław Filipek

Obrazy SYNTHESIS ukazują Jarosława FIlipka jako artystę abstrakcyjnego. Chociaż mówi o swoich obrazach jako o pejzażach, dalekie są one od przedstawiania typowych widoków. To cykl akwarelowych impresji, synteza wrażeń z obcowania z naturą. Proste w formie, wyjątkowe w kolorystyce. Abstrakcyjne, wykonane w unikalnej technice prace są eteryczne, transcendentne i silnie sugestywne. 

Są odzwierciedleniem zmienności natury, migoczą światłem i kolorem. Pociągają zmysłowością i wrażliwością na niuanse barw.  Obrazy, które wnikają w nas. Można się do nich budzić, szukać w nich ukojenia, wspominać miniony czas. Każdy obraz może wyzwolić wyobraźnię, wywołać u widza własne, tylko jemu znane skojarzenia i przeżycia. 

Jarosław Filipek jest malarzem kolorystą. Jego obrazy są pełne zdecydowanych, intensywnych i soczystych barw. Artysta bawi się ich zestawieniami i mieszaniem. . Kontrastuje i splata je w pełne uroku i bezpretensjonalnie intensywne, unikalne gamy. Nie używa barwy wprost. Szuka kolorów wyjątkowych, buduje zestawienia nieoczywiste. Artysta chce abyśmy otworzyli wyobraźnię, przełożyli abstrakcyjne prace na znane skojarzenia i wspomnienia. Sugeruje, pozwala na interpretację, na swobodny odbiór. Wynika to z jego wizji przyrody. Zwykle postrzegamy przyrodę jako ogólne piękno, ale nie zwracamy uwagi na jej zmienność. Oglądamy szybko, nie studiujemy, nie podziwiamy, nie kontemplujemy. Cykl SYNTHESIS namawia nas abyśmy się zatrzymali i przez dłuższą chwilę studiowali grę tysiąca zmieniających się barw i form.

Jarosław FIlipek

Urodzony w roku 1963. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej i na University of  Detroit w USA. Malarstwo studiował na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Franciszka Maśluszczaka, Andrzeja Bieńkowskiego oraz Jacka Sempolińskiego. 

Mieszka i tworzy w Izabelinie w Puszczy Kampinoskiej oraz w andaluzyjskim Jerez de la Frontera. Prace realizuje cyklami. Fascynacja przyrodą i pejzażem szczególnie widoczna jest w malarstwie akwarelowym.

Artystyczne credo

Zawiera się ono w świecie zmienności i stałości, migoczącym światłem i kolorem, zawsze wyzwalającym wyobraźnię.Wywołującym własne tylko nam znane skojarzenia i przeżycia, które otaczają nas w sposób naturalny, otulają, ale są jednocześnie proste, łatwe, łagodne w przyswajaniu. Lekkie, stonowane impresje, pociągające zmysłowością i wrażliwością na niuanse kolorów.  Obrazy, które wnikają w nas. Można się do nich budzić, szukać w nich ukojenia, wspominać miniony czas… 

Międzynarodowe targi i salony sztuki

International Art Fair, Tuluza, Francja; Targi Sztuki Dostępnej, Warszawa, Polska; Luxembourg Art Week, Luksemburg; Salon d'art Carrousel du Louvre, Paryż, Francja; Brussel Contemporary Art, Bruksela, Belgia; Antwerpen Art Fair, Antwerpia, Belgia.

Ekspozycje i wystawy w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Belgii i Francji

O obrazie:

JAROSLAW FILIPEK

Synthesis C 23 F, 2021

Akwarela na papierze

Wymiar pracy 65 x 45 x 0.1cm

Wymiary po zewn. obrysie passe-partout: 80 x 60 x 0.5 cm

Oprawione w passe-partout bez ramy. Wielkość

oprawy pasuje do typowych formatów ram..

Sygnowane 'Filipek" na awersie, pełen opis na

rewersie.

*Przedstawiona na zdjęciu oprawa jest jedynie symulacją graficzną.

** Istnieje możliwość indywidualnej oprawy wg preferencji kupującego.

MA-0003-24
1 Przedmiot