ASTNER Jan

7 800,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 5-7 dni roboczych

" Sybaritic Poses 060, 2016 "

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Usługa oprawy obrazów

Wyślij obraz, a my go oprawimy w cenie ramy!

Oprawa obrazu

Jan Astner


Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej i na University of Detroit w USA. Uzyskał tytuł magistra sztuki na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Malarstwo studiował w pracowniach Franciszka Maśluszczaka, Andrzeja Bieńkowskiego oraz Jacka Sempolińskiego.

Jest zafascynowany synestezjami (symultanicznym odbiorem multizmysłowym) i malarstwem procesowym, którego istotą jest poszukiwanie innowacyjnych technik i sposobów tworzenia obrazów. Stosuje te zasady w cyklach swoich prac. Każda seria odnosi się do innej tematyki, tworzona jest unikalną techniką malarską.

TRANSHUMAN VISIONS / PORTRAITS (głos w dyskusji na temat filozofii i postawy transhumanistycznej), TRANQUILIDAD (syntetyczny zapis emocji, nastrojów i odczuć związanych ze stanem spokoju), SYBARITIC POSES (pełne zmysłowości abstrakcyjnie akty), VOLUPTUOUS TOWNS (alegorie miast, notatnik podróżnika), COINCIDENCES (syntetyczne pejzaże powstające w pracowni na podstawie szkiców), SYNESTHETIC GARDENS, (obrazy inspirowane synestezjami), CUMULATIONS (kompozycje analizujące skomplikowanie relacji społecznych), COINCIDENCES ( kontrastowe rysunki abstrakcyjnych pejzaży.

-----------------------------------------

Jan Astner - SYBARITIC POSES - abstrakcyjne akty

SYBARITIC POSES to abstrakcyjne akty. Obrazy przedstawiają kontury ciała, kontury kobiecego ciała. Forma sugeruje błogi sybarycki odpoczynek, emanuje nasycenie się sobą, swoją kobiecością, tym co pociągające. To pozy swobodnie nieograniczone, ciała zadowolone z siebie. Takie kuszące wielbienie swojego bytu, samej siebie w komfortowym emocjonalnie otoczeniu. Sybarytyzm to leniwy, wygodny tryb życia w luksusach i dostatku, idea dostatniego życie, folgującego przyjemnościom.

Pierwsze wrażenie z kontaktu z pracami Jana Astner serii SYBARITIC POSES to siła koloru. Wielkie płaszczyzny koloru nawiązujące do color field painting. Drugie wrażenie to podwójne przestrzenie na każdym abstrakcyjnym akcie. Zdecydowane kontury. Mocno zaznaczone i dzielące obraz na części. Podział jest tak zdecydowany, że nie pozwala przenikać obu przestrzeniom. Tworzy dwa światy. Abstrakcyjnego aktu i tła na którym jest on prezentowany. Ta zewnętrzna część jest łagodniejsza w wyrazie, trochę ascetyczna, chłodno odbija to, co dzieje się w części wewnętrznej. Wnętrze jest bogate, pokazuje sybaryckie bogactwo. Tam jest życie, aktywność.

Jan Astner w swoich abstrakcyjnych aktach szuka odpowiedzi na pytanie, jak duży potencjał ekspresji zawiera barwa. Intensywność koloru jest oszałamiająca. Malarz analizuje w jaki sposób można stworzyć złudzenie istnienia, prawie fizycznej obecności. Nie interesuje go ruch, ale statyczna poza, konkretny stan. Stan zadowolenia, satysfakcji, szczęścia. Kolor jest najistotniejszym elementem serii abstrakcyjnych aktów SYBARITIC POSES. Został zastosowany zdecydowanie, aby pokazać jego emocjonalne oddziaływanie. Kolory dobiera Jan bardzo starannie. Dzięki temu chce uzyskać efekt emocjonalny o dużej sile.

Artysta zastosował precyzyjną kreskę, rygorystycznie ograniczył kompozycję. Abstrakcyjna forma ma wyrażać nieskończoność procesu. Dla osiągnięcia tego celu eliminowane jest naturalistyczne przedstawianie natury, odrzucona zostaje tradycja czy powiązania z jakimkolwiek jednoznacznie określonym przedmiotem. Abstrakcyjne akty istnieją w domyśle, nie są oczywiste ani bezpośrednie.

Jan chce w swoich pracach pokazać nieskończoność, trwałość pewnych stanów. Dążenie człowieka do szczęścia uważa za proces stały. Uznaje go za cel życia. Przechodząc z jednego koloru do drugiego raz używa barw o zbliżonym walorze, za innym razem silnie kontrastowych. Symbolizuje w ten sposób poszukiwanie, którego celem jest spełnienie, szczęście. Artysta wie, że trwałe szczęście nie jest możliwe. Dlatego formy abstrakcyjnych aktów są płynne, rozedrgane, zmienne, nie zawsze oczywiste.

-----------------------------------------

Wystawy:

Swoje prace prezentował na kilkudziesięciu wystawach w Polsce, Belgii, Szwecji i Hiszpanii.

Międzynarodowe targi i salony sztuki

International Art Fair, Toulouse, France

Targi Sztuki Dostępnej, Warsaw, Poland

Luxembourg Art Week, Luxembourg

Salon d'art Carrousel du Louvre, Paris, France

Brussel Contemporary Art, Brussel, Belgium

Antwerpen Art Fair, Antwerpen, Belgium

 

O obrazie

Autor: Jan Astner

Tytuł: "Sybaritic Poses 060, 2016"

Technika: farby akrylowe na płótnie naciągniętym na krosno drewniane

Sygnatura: autorska, na odwrociu

Wymiary: 150 x 110 x 2 w cm /po obrysie obrazu/

 

           *przedstawiony na zdjęciu obraz w oprawie jest jedynie symulacją galeryjną

** istnieje możliwość oprawy obrazu po uprzednim uzgodnieniu z kupującym

MA-0007-21
1 Przedmiot